Kovács Norbert Antal (segéd)

Kovács Norbert Antal (segéd)

Kedves Sporttársaim! A nevem Kovács Norbert Antal. Több, mint 10 éve már, hogy segédként vagyok jelen az Excellent Dog Training Center tagjaként. Az MNJK kutyakiképzői tanfolyamát 2010 nyarán sikeresen elvégeztem. A családom mindig is nagy kutyabarát volt, így nem is meglepő, hogy születésem óta van mellettem legalább egy kutya, szóval számomra a kutyák családtagnak minősülnek, testvéreimként szeretem őket. Büszkén mondhatom, hogy egy malinois (belga juhászkutya) kan boldog gazdája vagyok, amikor nem segédelek, akkor az ő tréningezésével foglalatoskodom. A családunk tagja még egy örökbefogadott, angol cocker spániel kan, és egy malinois szuka is. A spániellel sikeresen letettük a BH (engedelmes) vizsgát, de idős kora miatt vele már nem tréningezünk. A malinois szuka tréningezésével édesanyám foglalkozik.

Számomra a kutyákkal dolgozni egyszerre minősül úgy a kutyát, mint a gazdáját átmozgató kiváló sportolási lehetőségnek, továbbá mindkettőjük élvezetét szolgáló szórakozásnak, csapatépítő szabadidős tevékenységnek, ahol a kutya és a gazdája is megismerhet másokat, és végül, de nem utolsó sorban remek szabadidős programnak, hobbinak, ahol mindenki levezetheti a hétköznapok során felgyülemlett feszültséget, és kikapcsolódhat. Összefoglalva tehát véleményem szerint az ember keresve sem találhatna a kutyázásnál sokrétűbb elfoglaltságot, legyen az munkakutyázás, agility, dogdancing vagy bármi egyéb.

Author: