Kovács Norbert Antal (segéd)

Segéd

A nevem Kovács Norbert Antal! Jó pár éve már, hogy segédelek. Az MNJK kutyakiképzői tanfolyamát 2010 nyarán sikeresen elvégeztem. A családom mindig is nagy kutyabarát volt, így nem is meglepő, hogy születésem óta van mellettem legalább egy kutya, szóval számomra a kutyák családtagnak minősülnek, testvéreimként szeretem őket. Jelenleg egy örökbefogadott, angol cocker spániel kan és egy fiatal malinois kan boldog gazdája vagyok. Spánielemmel már sikeresen letettük a BH (engedelmes) vizsgát, és idős kora miatt vele már nem tréningezek. Jelenleg az ifjú malinois-m kiképzésével foglalatoskodom. A két kanon kívül a család tagja még egy, fiatal szuka malinois is, akivel édesanyám dolgozik, ők az IPO 1-es vizsgára készülnek jelenleg.

Számomra a kutyákkal dolgozni egyszerre minősül úgy a kutyát, mint a gazdáját átmozgató kiváló sportolási lehetőségnek, továbbá mindkettőjük élvezetét szolgáló szórakozásnak, csapatépítő szabadidős tevékenységnek, ahol a kutya és a gazdája is megismerhet másokat, és végül, de nem utolsó sorban remek szabadidős programnak, hobbinak, ahol mindenki levezetheti a hétköznapok során felgyülemlett feszültséget, és kikapcsolódhat. Összefoglalva tehát véleményem szerint az ember keresve sem találhatna a kutyázásnál sokrétűbb elfoglaltságot, legyen az munkakutyázás, agility, dogdancing vagy bármi egyéb.